Pastacılık (Hobi Mutfak)

Evinizin ve misafirlerinizin en gözde şefi olurken aynı zamanda profesyonelliğe de ilk adımınızı atmış olacaksınız. Hobi Temel pastacılık eğitimi ile mutfakta  8 hafta boyunca uzman şeflerden mutfağa dair merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alırken, bıçak kullanma ve kesme tekniklerinden başlayarak adım adım kendi mutfağınızda  uzmanlaşacaksınız. Haftada bir gün mutfağınıza farklı bir bakış açısı getirmek ve keyifli dakikalar geçirmek için Yakut Mutfak Akademi'de mutfağınızı keşfedin. 

  • Eğitim süresince katılımcılar 12 kişilik mutfakta, kendi istasyonlarında tek kişi olarak çalışacaktır. 
  • Tüm katılımcılara eğitimde kullanılacak önlük seti hediye edilecektir.
  • Ders içeriği ile ilgili reçete tarifler verilecektir.
  • Eğitim sonunda katılımcılara eğitmen şefimizin imzaladığı özel katılım sertifikası verilecektir.

 28 EKİM 2019 - 18 KASIM 2019

PROGRAM DETAYLARI

1.HAFTA
Pasta yapımı
 
2.HAFTA
Tiramisu ve cheesecake
 
3.HAFTA
Kurabiyeler ve kekler
 
4.HAFTA
Sütlü ve şuruplu tatlılar
 
5.HAFTA
Soğuk tatlılar
 
6.HAFTA
Tart ve kiş yapımı
 
7.HAFTA
Ekmekler
 
8.HAFTA
Çikolatalar
2.500,00 TL
Paylaş
Mehmet Karcı Mehmet Karcı Eğitmen Şef

Mehmet Karcı

Eğitmen Şef

1986 Muğla Fethiye doğumlu olan Mehmet Karcı, Turizm Otelcilik Aşçılık Bölümü’nü bitirdikten sonra yükseköğrenimini Gastronomi Bölümü olarak tamamlamıştır.


Çalışma hayatına 2001 yılında The Pine Hill Holiday otelinde, sıcak mutfak bölümünde başlamış olup daha sonra; Lykia World Tatil Köyü ve Ölüdeniz Tatil Köyü’nde 10 yılı aşkın çalışan Mehmet Karcı 2008–2010 yılları arasında yurtdışı deneyimi olarak ORLANDO/USA WORLD CENTER MARRİOT HOTEL’de görev almıştır.   


Çalışma hayatı boyunca birçok eğitim, seminer ve kongrelere katılmış olan Mehmet Karcı 2014 yılı itibari ile de Özel Fethiye Yakut Mesleki Eğitim Merkezi’nin mutfak bölümünde eğitmen şef olarak görev almaktadır. Aynı zamanda Göcek Rixos Premium’da eğitimden sorumlu mutfak şefi olarak da aktif görev almaktadır.

Barış Keskin Barış Keskin Eğitmen Şef

Barış Keskin

Eğitmen Şef

1991 Muğla Fethiye doğumlu olan Barış Keskin, Turizm Otelcilik Aşçılık Bölümü’nü bitirdikten sonra yükseköğrenimini Gastronomi Bölümü olarak tamamlamıştır.

 

Çalışma hayatına 2004 yılında Belcekız otelinde, pasta bölümünde başlamış olup daha sonra; 2008 -2010 yılları arasında Liberty Hostes Resturant bölümünde, 2011 yılı Sanatçı Cem Yılmaz özel yatında mutfak bölümünde, 2012 Fransa’da 3 yıldızlı restaurantta Chef The Party’de, 2013 Koç Holding’in özel teknesinde mutfak sorumlusu olarak, 2014 Hilton Sarıgerme’de alakart dünya mutfağı üzerine, 2015 -2016 Barut Otel Fethiye dünya mutfağı üzerine, 2017 yılı Tırsan şirketi Çetin Nuhoğlu’nun özel teknesi mutfak sorumlusu olarak devam etmiştir. Çalışma hayatı boyunca birçok eğitim, seminer ve kongrelere katılmış olan Barış Keskin 2017 yılı itibari ile de Yakut Mesleki Eğitim Merkezi’nin mutfak bölümünde eğitmen şef olarak görev almaktadır.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

* Nüfus cüzdanı fotokopisi  4 adet ( kimlik aslı ile birlikte )

* Öğrenim belğesi  Mezunlar için son mezun olunan okulun noter onaylı diploma kopyası, öğrenimi devam edenler için öğrenci belgesinin aslı

* Fotoğraf  5 adet vesikalık ( son 6 ay içersinde çekilmiş olmak şartıyla)

* Sabıka Kaydı (Son 1 ay içinde alınmış)

* Sağlık Raporu (  aşağıdaki tabloda belirtilen “sadece ilgili birimlerden” alınması gereken ) sağlık raporları, portör ve kan testlerinin tümü.

Banka Hesap Numaralarımız

Akbank TL:

TR380004600537888000077851

Halkbank Kredi Destek

* Anlaşmalı olduğumuz banka ve 12, 18, 24 ay özel taksit seçenekleriyle.

Seda ÇIRAK | Bireysel Müşteri İlişkileri Yetkilisi Fethiye - Muğla

  • Telefon: 0252 6612016 
  • Gsm: 05458484005 
Açıklama Fiyat
2.500,00 TL
ÖZEL YAKUT MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ - MUĞLA MERKEZ EĞİTİM ÖZEL YAKUT MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ - MUĞLA MERKEZ EĞİTİM
Yakut Mutfak Sanatları Akademisi Yakut Mutfak Sanatları Akademisi
10. Yeşil Üzümlü Dastar ve Kuzu Göbeği Mantar Festivaline Özel Menü 10. Yeşil Üzümlü Dastar ve Kuzu Göbeği Mantar Festivaline Özel Menü
10. Yeşil Üzümlü Dastar ve Kuzu Göbeği Mantar Festivaline Özel Menü - MANTAR DOLMASI- 10. Yeşil Üzümlü Dastar ve Kuzu Göbeği Mantar Festivaline Özel Menü - MANTAR DOLMASI-

İlk Yorumu Siz Gönderin!

Yorum gönderin

Diğer Eğitimlerimiz