Merhaba değerli yemek severler size çok çok mutlu olduğum birazda kendimin yaptığı işlerden bahsetmek istiyorum. Uzun zamandır bu dergide yazıyorum ve bildiklerimi paylaşıyorum. Yeni tarifler ,yiyeceklerin farklı yönlerini anlatıyorum. Diğer yazarları okuyarak yeni şeyler öğreniyorum. Mesleğimi çok seviyorum ve kutsal olduğuna inanıyorum ama en çok sevdiğim iş mesleğimi ,sanatımı başkalarına öğretmek ,öğrendikçe mutlu olduklarını görmek ,bu sayıda fethiye şefika pekin kız teknik ve meslek lisesin de yaptığımız çalışmalardan bahsetmek istiyorum. Okulda başta okul müdürü yıldız hanım olmak üzere yiyecek ve içecek öğretmeni gökhan bey ve bingül hanımı tebrik ediyorum. Öğrenciler için gerçekten çok çaba harcıyorlar. Benim de okulla tanışmam atölye şefi gökhan bey sayesinde oldu . 

Bu okuldan daha önceleri ilk olarak fethiye anadolu otelcilik ve turizm meslek lisesinde okul müdürü sedat bey ve atölye şefi sezgin bey sayesin de öğrencilerle tanışma fırsatı buldum ve bir çok öğrenciyi uluslar arası düzeyde yarışacak kadar çalıştırdık ve yarışmalara gönderdik bunun sonucunda hep altın madalyalarla geri döndüler bunun gururunu ve heyecanını yaşıyorum ve öğrencileri seviyorum. Fethiye şefika pekin kız teknik ve meslek lisesine de ilk gittiğim de bu heyecan hala devam ediyordu. Herşey yolundaydı ilk eğitimde çalıştığım işletmede yardımcım süleyman bucak ıda götürdüm beraber sütlü tatlı eğitimi verdik. Öğrencilerden büyük ilgi gördük. Benim için bir tarif öğretmek bile büyük mutluluk. Okulun en güzel yanı ve kendi ailemde de hep söylediğim gibi bayanların her zaman bir mesleği olmalı, hem vatanına faydaları olmalı ,hem de kendi ayakları üzerinde durabilmeleri bu benim için çok önemli bir durum ,eminim sizlerinde öyledir. Yılların geleneği erkekler çalışır bayanlar evde bekler mantığını hiçbir zaman kafam almamıştır.

Bence bayanların ellerinde meslekleri olmalı, kendi ayakları üstünde durabilmeleri gerektiğine inanıyorum. Bu konuda okulun hepsi kız öğrenci olduğundan meslek öğretebilmek için okuldaki öğretmenlerimiz gerçekten canla başla uğraşıyorlar. Bundan dolayı bende elimden geldiğinin fazlasını yaparak katkı sağlamaktan çok mutluyum. Belediye , fethiye evi gönüllüleri ve okul tarafından desteklenerek yeni bir atölye kuruldu. Bu atölyede bayanlara derslere başladık . Cinsiyet ayrımı yapmıyorum fakat bayanlara meslek kazandırmak ülkemiz adına da çok iyi olacağına inanıyorum ve dernek başkanı olarak bende ,şef mavi fethiye profesyonel aşçılar derneği yönetimi de ,türkiye aşçılar ve şefler federasyonu yönetimi de ,düna şefler birliği wacs yönetimi de bu konuda elimizden geldiğinin fazlasıyla çalıştığımızı bildirmek isterim. Değerli okurlarımız hepinize lezzetli günler diliyorum. İşleyen demir ışıldar ,